Czego uczymy?

Akademia YouTuberki

Celem programu jest zdobycie umiejętności i narzędzi pozwalających swobodnie funkcjonować w świecie nowych technologii. Program skierowany jest do osób ciekawych świata
 i lubiących podejmować nowe wyzwania.  

Podczas warsztatów uczestniczki nauczą się realizacji materiałów video, montażu, umieszczania własnych treści na kanale YT oraz swobodnej prezentacji przed kamerą. Ponadto dowiedzą się, jak prowadzić i promować swój kanał, a także zaciekawić odbiorcę.

Zajęcia składają się głównie z warsztatów praktycznych, w których biorą udział eksperci z różnych branż. Zaprosimy również YouTuberów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem (case studies).

 

Akademia Programistki

Celem akademii jest poznanie tajników programowania. Zajęcia  oferują podstawy programowania, po których możliwa jest dalsza nauka (kurs online). Program skierowany jest do osób lubiących tworzyć nowe rzeczy (np. strony internetowe, gry komputerowe, aplikacje). 

Podczas warsztatów uczestniczka pozna podstawy FrontEnd (JavaScript z Reactem). Kurs polega na tworzeniu stron i aplikacji webowych, czyli tworzeniu wizualnej części strony internetowej. Kurs odbywa się w języku polskim, niemniej słownictwo techniczne (język angielski) będzie omówione i wyjaśnione. Zajęcia składają się głównie z warsztatów praktycznych, w których biorą udział eksperci zajmujący się programowaniem.


 
 Akademia Blogerki

Celem programu jest zdobycie wiedzy, która umożliwi samodzielne prowadzenie bloga. Kurs skierowany jest do osób, które lubią pisać i dzielić się swoimi pasjami.

Podczas warsztatów uczestniczka nauczy się tworzenia i projektowania bloga (WordPress), obróbki graficznej, a także jak pisać, aby zaciekawić i przyciągnąć odbiorców.

Zajęcia składają się głównie z warsztatów praktycznych, w których biorą udział eksperci z różnych branż. Zaprosimy również Blogerów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem (case studies). 


Plan warsztatów 

Pierwszy etap programu to tygodniowe turnusy w wybranych miastach:
01-06.07.2019 – Białystok 
08-13.07.2019 – Kraków  
15-20.07.2019 – Warszawa 
22-27.07.2019 – Trójmiasto 

Drugi etap to kilkudniowe spotkania dla najbardziej zainteresowanych dziewczyn z naszymi partnerami (np. Nationale Nederlanden, Google, Facebook, Dentsu Aegis Network): 
26-29.08.2019 – Warszawa

Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych albo wyjazdu do kampusu Google w Madrycie lub Londynie.

Gdzie?

W pierwszej edycji projektu Uniwersytet Sukcesu warsztaty finalnie odbędą się w czterech miastach, w których uczestniczkami będą dziewczyny z całej Polski: 
Warszawa, Białystok, Kraków, Trójmiasto. 

W kolejnych edycjach warsztaty odbędą się dodatkowo w  czterech  miastach: w Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie i Łodzi. 

Rekrutacja trwa do 15.06.2019 r. Zachęcamy gorąco do wysyłania zgłoszeń oraz przekazywania informacji o programie bezpośrednio wszystkim osobom zainteresowanym (link do formularza zgłoszeniowego).

 

 

Zajęcia uzupełniające:

  1. Jak planować swoją przyszłość określając swoje talenty i pasje?
  2. Jak budować pewność siebie – uwierzyć w siebie i pokonać negatywne nawyki?
  3. Jak napisać swoje CV i dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej?
  4. Jak zarządzać budżetem domowym?
  5. Podstawy prawne nowych technologii. 

 


Trenerzy prowadzący warsztaty

Nasi eksperci to przyjazne osoby, chętne pomóc i udzielić potrzebnych Wam informacji.

Podczas zajęć spotkamy się z YouTuberami, Blogerami i innymi Digitalowymi talentami, którzy zdradzą Wam tajniki drogi zawodowej w świecie nowych technologii.

Wspólnie omówimy możliwości zawodowe wykorzystując świat cyfryzacji, np. Nationale Nederlanden, Denstu Aegis Network, Google, Facebook i inne.

Pomożemy również nawiązać relacje z przedstawicielami dużych firm, które oferują wysokiej jakości staże zawodowe.